تبلیغات
نحب - خوشحالم!

خوشحالم!

نویسنده :علی مهدیان فر
تاریخ:سه شنبه 28 بهمن 1393-12:49 ب.ظ


بسم رب الشهدا و الصدیقین

همیشه سر این موضوع مشکل داشته ام که آیا روحیه جهادی بعضی افراد، فعالیت جهادی را در یک جمع بوجود می آورد، یا فضای جهادی حاکم (برآمده از شرایط حساس، مهم و اضطراری)، افراد یک جمع را جهادی کار می کند!! و اگر هر دو موثرند سهم هر کدام چقدر است!!

از یک طرف بسیاری از ما در زندگیمان فعالیت جهادی نداریم! مثل بسیاری از مردم دیگر، عادی زندگی می کنیم! از طرف دیگر گه گاهی بخاطر شرایط حساس،مهم و اضطراری که بوجود می آید، کارهای خارق العاده ای انجام می دهیم و یا حجم زیادی از کارها را چنان با سرعت و دقت انجام می دهیم که آدم میماند چطور آن آدم تنبل و کم فایده دیروز، اکنون پرتلاش و مفید شده است!

این روزها که سخت درگیر مقدمات اردوی زیارتی راهیان نور هستیم، جواب این سوالهای ذهنم را تا حد زیادی گرفته ام!
این روزها زیاد اتفاق می افتد که در حین کار در ساختمان باصفای بسیجمان، دوست دارم دست از کار بکشم و فقط نظاره کنم رفت و آمدها و گفت و گوها و جنب و جوشهای بچه ها را..
این روزها خوشحالم..
از "کار جهادی" بچه ها..
بگذریم از اینکه این خوشحالی، زیاد به طول نمی انجامد و مرور صحنه های "عادی" زندگی خودم و خیلی ها، عجیب ناراحتم می کند، و مرا فرو میبرد در صحنه های جنگ تحمیلی و استعدادهای شکوفا شده جوانهای رزمنده و کارهای جهادگونه آنان..

واقعیت اینست که شرایط حساس، مهم و اضطراری، به افزایش روحیه جهادی کمک زیادی می کند و ما را به تکاپو می اندازد! اما احساسم بر اینست که فضای تعریف شده برای یک جوان مومن و انقلابی در دین اسلام، همه روزهایش و همه لحظاتش حساس،ویژه و اضطراری است و اگر روحیه جهادی داشته باشیم همه روزهایمان را همانند این روزهای راهیان نور میگذرانیم!

و اما تجربه ارزشمند حقیر که به برکت فعالیت در مجموعه مقدس بسیج حاصل شده است در این سوال است که: مدیریت جهادی در کجای این بحث قرار دارد؟.. اصلا یک فرد با روحیه جهادی می تواند مدیریت جهادی کند؟ ..
به نظر حقیر مدیر جهادی مدیریست که اولا خودش جهادی فعالیت کند و دوما بتواند با هنرمندی تمام فضای کاری مجموعه اش را طوری ترسیم کند که افراد درون مجموعه، "حساس بودن" و "مهم بودن" و "اضطراری بودن" جبهه نبرد را لمس کنند تا روحیه جهادی در فضای کار حاکم شود! نه برای یک هفته یا چند روز! برای تمام ایام سال..


-------------------------------------------------------------------------------------

پ.ن1: اردوی زیارتی سفر به مناطق عملیاتی جنوب کشور امسال، حساستر، مهمتر و اضطراری تر از سالهای گذشته پیش می رود! الحمدلله..

پ.ن2: یک فرد با روحیه جهادی حتی اگر غیر از کار کردن، هیچ کار دیگری هم انجام ندهد، موثرترین خواهد بود برای افزایش روحیه جمعی کار جهادی!

پ.ن3: حقیر علاقه بسیار دارم به آدمهای اهل کار و تلاش؛ به آنهایی که تا کارشان را تمام و کمال انجام نداده باشند، نمینشینند! نمیدانم چرا این علاقه را نسبت به بعضی های دیگر ندارم! مثلا آن هایی که..


Admin Logo
themebox Logo