تبلیغات
نحب - دیوار

دیوار

نویسنده :علی مهدیان فر
تاریخ:پنجشنبه 12 اردیبهشت 1392-06:39 ب.ظبسم رب الشهدا و الصدیقین


" ... رشید ابومحمد بی هدف اطراف باغاتش راه می رود. او می داند در آینده ی نزدیک همه یازده هکتاری که زندگی او و بچه هایش را تامین می کرد را از دست می دهد. ابومحمد در راه برگشت به لوله آبی اشاره می کند که از میان زمین ها می گذرد و به چاه می رسد. این چاه که حالا طرف اسرائیل افتاده است،‌150 هکتار از زمین های روستا را آبیاری می کند ... "

جمله های بالا قسمتی از کتاب "دیوار" است که سعی کرده است وضعیت مردم فلسطین را بعد از اشغال به تصویر بکشد. گرچه "دیوار"  104 صفحه بیشتر ندارد اما توانسته است ابعاد مختلف غصب فلسطین را از زمان عهدنامه بالفور تا ساخت دیوار حائل بررسی کند و رنجها و غمهای فلسطینیان را بیش از پیش به خواننده بباوراند.

بعد از خواندن این کتاب، طرح زیر را برای همدردی با مردم مظلوم فلسطین زدم. باشد که مرهمی شود بر دل همه مسلمانان.

برای دریافت سایز اصلی اینجا را کلیک نمایید.


در قسمتی از کتاب آمده است:

" ... ماه رمضان است اما ممنوعیت خوردن و  آشامیدن و کشیدن سیگار در طول روز  فراموش شده است. بنظر می رسد سیگار کشیدن همراه با خلق جمله هایی  کنایه آمیز تنها راه فراموش کردن واقعیت است. احمد،‌کشاورز جوان اهل فلامیه،‌با خنده می گوید: اگر زورمان به اسرائیلی ها نمی رسد، قدرتمان را به خدا که می توانیم  نشان دهیم... "
----------------------------------------------------------------------------------------------------

پ.ن 1: کتاب "دیوار"  نوشته حسین وهابیان و از انتشارات روایت فتح است.

کلیدواژه ها: دیوار حائل ، اسرائیل ، سرزمین های اشغالی ، فلسطین ، پوستر ، دیوار فلسطین ، پوستر دیوار حائل ، زمین های فلسطینیان
 
 
 
                                                                                                 Admin Logo
themebox Logo